خانه / داستانی / بودجه نویسی ناعادلانه

بودجه نویسی ناعادلانه

داستانک:

تیتو از رؤسای جمهور قدیم یوگوسلاوی ست. ایشان می گوید به من خبر دادند در کابینه دولت جاسوس هست. پس از بررسی های بسیار جاسوسی نیافتیم. از روسیه درخواست کمک کردیم. گفتند معاون اول، جاسوس است. تیتو می گوید در یک جلسه هیئت دولت، پس از اتمام جلسه، وقتی همه بیرون رفتند و فقط من و معاونم بودیم، اسلحه ام را درآوردم و روی شقیقه اش گذاشتم. گفتم تو جاسوس آمریکا بودی؟

بعد از صحبت هایی قبول کرد و گفت من جاسوس آنها بودم. گفتم ما تمام رفت و آمدها را رصد می کردیم. چطور جاسوسی می کردی که نفهمیدیم؟

گفت من با آنها کار می کنم اما ارتباطی ندارم. ارتباطم از دوران دانشجویی بود. آنها به من مسئولیتی داده بودند، من تا الان دارم آن مسئولیت را انجام می دهم.

آنها گفتند وقتی مسئول شدی، کاری کن هیچ کس سر جای خودش نباشد. کسانی که تخصص ندارند مسئولیت ها را بگیرند. با همین کار یوگسلاوی از بین خواهد رفت. تیتو گفتدیدم درست می گوید هیچ کس سر جایش نیست.

 

این داستان متاسفانه امروزه وضع کشور ماست. هیچ کس سر جای خودش نیست. در این کشور چه کسی لایحه می نویسد؟ در این وضع اقتصادی خراب چه کسی تا حالا بنزین را گران کرده؟

لبنیات همین طور؟ حامل های انرژی؟ مالیات را چه کسی گران کرده؟ این چه وضع برنامه ریزی است؟

این کشور که قفس نیست مردم را نگه دارید، ویزایشان را چند برابر کنید. آقازاده ها به راحتی هر جا بخواهند می روند، مردم که می خواهند بروند باید پول های کلان بدهند.

اگر بودجه نیست برای همه بودجه نباشد. چرا بودجه جاری دولت بیشتر شده؟

می دانید از نتایج این بودجه نویسی ها چه خواهد بود؟ از این به بعد حقوق های نجومی قانونی می شود. یعنی پنجاه میلیون، صد یا دویست میلیون حقوق قانونی است. دیگر نمی توان گفت حقوقتان غیر قانونی است.

کسانی که این برنامه را نوشته اند سر جای خودشان نیستند. در این کشور کسی سر جای خودش نیست. ‌وقتی ما شورای شهر، مجلس و همه را به صورت سیاسی انتخاب می کنیم نتیجه اش این می شود. هیچ کس سر جای خودش نیست.

وقتی رئیس جمهور مملکت با طرفداری بازیگران و خواننده ها و فوتبالیست ها سر کار بیاید نتیجه اش این می شود. هیچ چیز سر جای خودش نیست.

حجه ابن الحسن این کشور، کشور شماست خودتان به داد مردم برسید. برخی از این مسئولین پایشان را روی گلوی مردم گذاشته اند… . این مردم برای نظام صدها هزار شهید داده اند؛ روا نیست اینگونه با آنها برخورد شود.

همچنین ببینید

استفاده از ابزارهای جنسی و آزادی جنسی برای مقابله با کشورها و انقلاب‌ها

نظم نوین جهانی و استفاده از ابزارهای جنسی برای فروپاشی انقلاب‌ها  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 11 =

**منبرک**